Lawendowa niedziela – pikniki rodzinne

W każdą niedzielę czerwca i lipca zapraszamy do odwiedzin indywidualnych.
Nie musisz organizować się w większą grupę i zapowiadać wizyty. Przyjedź do nas z rodziną, znajomymi lub korzystaj sam. Podczas Lawendowych Niedziel jesteśmy otwarci w  godzinach od 10 do 18 a wstęp na plantację jest bezpłatny. Z pobytu u nas możesz korzystać w dowolny sposób. Możesz spacerować pomiędzy kwitnącymi krzewami lawendy oraz oddawać się aroma i koloroterapii, którą stworzyła sama natura.

Możesz odpocząć w specjalnie przygotowanej strefie relaksu z widokiem na lawendowe pole.

Zadbaliśmy też o to abyś podczas pobytu u nas nie był głodny i spragniony. Dlatego w porze obiadowej zaprzyjaźnione Koło Gospodyń Wiejskich zapewnia ciepły posiłek a w godzinach otwarcia plantacji napijesz się pysznej kawy, posmakujesz lawendowych lodów, ciasteczek i orzeźwiającej tisany!

Czynny jest też sklepik z pamiątkami, rękodziełem i produktami z naszego pola.

Na najmłodszych gości plantacji czekają przyzagrodowe zwierzątka tj, kozy, drób, króliczki, specjalnie przygotowane animacje w strefie dzieci a także stoisko gdzie nauczą się robienia kolorowych i pachnących mydełek.

Tym, którzy chcą doświadczyć i dowiedzieć się więcej na temat  miejsca, samej lawendy i jej przetwarzania przygotowaliśmy autorskie warsztaty lawendowe a także udostępniamy do zwiedzania unikalną przestrzeń edukacyjną dotyczącą olejków eterycznych pn. Dom Zapachu i Lawendy. 

Godziny zwiedzania i rodzaj warsztatów sprawdzisz na harmonogramie. Na warsztaty można dołączyć w miarę wolnych miejsc ale najlepiej zarezerwować bilet wcześniej na Rezerwacja i bilety – Lovenda Kujawska

Relaks na lawendowym polu

Co to jest?

Wyjątkowa propozycja spędzenia wolnego czasu wśród kwitnącej lawendy, w otoczeniu jezior, łąk i lasów. Wytchnienie, odskocznia i odpoczynek ale także jedyna w swoim rodzaju rozrywka.

Dla kogo?

Tylko dla osób ceniących sobie niepowtarzalny klimat polskiej wsi połączony z urokami lawendowego pola. Dla tych co chcą zobaczyć pole lawendy w pełnym rozkwicie. Zakosztować niepowtarzalnego klimatu i dowiedzieć się wszystkiego na temat lawendy, jej uprawy i wykorzystania.

Kiedy?

Każda niedziela czerwca oraz lipca (do czasu żniw) i dodatkowo niedziele we wrześniu.

Co tam można robić?

Podczas pobytu możesz zobaczyć suszarnię, zwiedzić Dom Zapachu i Lawendy. Możesz też swobodnie spacerować i odpoczywać wśród lawendy. Skorzystać z oferty sklepiku gdzie zakupisz rękodzieło i produkty z naszej lawendowej manufaktury. Zachęcamy aby wziąć udział w ciekawych, autorskich warsztatach – (atrakcji dnia wg dostępnego harmonogramu). W kawiarence czekają też na Was lawendowe lody, orzeźwiająca tisana i pyszna kawa.

Ile to kosztuje?

Wstęp na teren jest bezpłatny. Zachęcamy do korzystania z zasobów kawiarenki, sklepiku i do zwiedzania Domu Zapachu i Lawendy. Na warsztaty należy zakupić bilet on-line. W miarę dostępności miejsc można też dołączyć do grupy warsztatowej po wcześniejszym uzgodnieniu z prowadzącym.

Czy na miejscu można coś zjeść?

Lawendowa kawiarenka jest otwarta w każdą niedzielę sezonu. Jest w niej m.in. pyszna kawa, ciasteczka lawendowe, orzeźwiająca tisana i lawendowe lody. Dodatkowo w porze obiadowej panie z lokalnego Koła Gospodyń Wiejskich rozkładają stoisko z domowym, tradycyjnym jedzonkiem.

Jakie są atrakcje?

W każdą niedzielę organizujemy odpłatne, biletowane warsztaty dla dzieci i dorosłych wg harmonogramu dnia. Tematem przewodnim jest rzecz jasna lawenda 😉 Są m.in. warsztaty z plecenia wianków, lawendowych wrzecion, oprowadzanie po polu w ramach programu Zmysłowym Szlakiem Lawendy, pokazy destylacji olejku lawendowego oraz wiele innych.

Czy są jakieś atrakcje dla dzieci?

W ramach pobytu na plantacji nasi najmniejsi goście mogą wyszaleć się na specjalnie wydzielonym dla nich placu oraz poznać zagrodowe zwierzątka: kozy, króliczka, kurki i kaczki. Podczas czerwcowych Lawendowych Niedziel prowadzimy animacje na świeżym powietrzu oraz dodatkowo płatne warsztaty  według harmonogramu. Na te warsztaty należy wcześniej zakupić bilet.

Gdzie kupić bilet?

Bilety na odpłatne warsztaty  zakupisz klikając poniżej:

harmonogram niedziel na polu lawendy